POZOR zľavy až 60% likvidácia skladových zásob KLIKNI SEM

122
1585 €
Výrobca
Systém
Technológia
Filter produktov:
Uhlové brúsky a leštičky
 • Čo je uhlová brúska, využitie a jej história
  Uhlová brúska, tiež známa ako bočná, kotúčová, karbobrúska, alebo "flexa" je ručný elektrický nástroj používaný na brúsenie, leštenie, ale aj na rezanie. Aj keď boli vyvinuté pôvodne ako nástroje pre tuhé brúsne kotúče, dostupnosť vymeniteľného zdroja energie podnietila revolúciu v jej smere využitia so širokou škálou rezačiek a príslušenstva. 
  Uhlové brúsky môžu byť poháňané so stlačeným vzduchom, elektromotorom, alebo benzínovým motorom. Motor poháňa hlavu s prevodom v pravom uhle, na ktorom je namontovaný brúsny kotúč alebo tenší rezací kotúč, ktorý je možné pri opotrebení vymeniť. Prevažná časť uhlových brúsok má zvyčajne nastaviteľný kryt a bočnú rukoväť pre bezpečné obojručné ovládanie. Určité uhlové brúsky je možné v závislosti od rozsahu ich otáčok použiť ako brúsky s použitím brúsneho kotúča s podložkou alebo za použitia kotúča. Podkladový systém je zvyčajne vyrobený z tvrdého plastu, fenolovej živice, alebo stredne tvrdej gumy v závislosti od požadovanej flexibility, ktorú pred začatím konkrétnej prace je dobre zvážiť.
  Uhlové brúsky sú úplne bežnou výbavou obchodov s kovovými výrobkami a na stavbách. Sú tiež bežné v rôznych a nespočetných výrobách v prevedeniach ako napríklad brúsky na formy a stolové brúsky. 

 • Využitia
  Existuje veľa rôznych druhov kotúčov, ktoré sa používajú na rôzne materiály a úkony, ako sú "rozbrusové" kotúče(diamantové kotúče), brúsne kotúče na brúsenie, brúsne kamene, brúsne kotúče, kotúče s drôtenou kefou a leštiace podložky. Uhlová brúska má veľké ložiská, aby pôsobila proti bočným silám generovaným počas rezania, na rozdiel od elektrickej vŕtačky, kde je sila axiálna.
  Uhlové brúsky sa širokospektrálne využívajú v kovoobrábaní a pri konštrukčných prácach, ako aj v prípade núdzových záchranných prác. Bežne sa vyskytujú v dielňach, autoservisoch a opravovniach karosérií. Pri hľadaní toho pravého pre danú prácu je na výber veľké množstvo uhlových brúsok. Najdôležitejšími faktormi pri výbere správnej brúsky sú jednoznačne veľkosť disku a výkonnosť motora. Medzi ďalšie faktory patrí zdroj energie (pneumatický alebo elektrický), otáčky za minútu a veľkosť tŕňa. Spravidla veľkosť disku a výkon ručnej uhlovej brúsky ide ruka v ruke a rastúcim výkonom rastie aj aj veľkosť kotúča súčasne. Veľkosť disku sa zvyčajne meria v palcoch alebo v milimetroch. Bežné veľkosti diskov pre uhlové brúsky v USA sú 4, 4,5, 5, 6, 7, 9 a 12 palcov. Spravidla oveľa menšie sú disky pre pneumatické brúsky. Pneumatické brúsky sa zvyčajne používajú na ľahké úlohy, kde sa vyžaduje vyššia presnosť. Je to prirodzené, pretože pneumatické brúsky môžu byť malé a ľahké, napriek tomu však stále výkonné, pretože neobsahujú ťažké medené vinutia motora, zatiaľ čo pri konštrukčnom vyhotovení elektrickej brúsky je ťažšie udržať dostatočný výkon pri menších rozmeroch. Elektrické brúsky sa bežnejšie používajú na väčšie a ťažké práce. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a ako z elektrických brúsok si môžete od niektorých výrobcov zvoliť menšiu a výkonnejšiu brúsku, tak isto nájdete na trhu aj veľké pneumatické brúsky.

 • Bezpečnosť 
  Prostredníctvom štúdie hladiny akustického tlaku a vibrácií vykonanej Národným ústavom pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci sa brúsky v nezaťaženom stave pohybovali v rozmedzí od 91 do 103 dB. Uhlové brúsky navyše vytvárajú iskry pri rezaní železných kovov. Vedľajším produktom môžu byť tiež vymrštené črepy, ktoré môžu poškodiť povrch iných materiálov na ktoré dopadnú. Aj samotné čepele sa pri nesprávnej manipulácii môžu zalomiť. Toto predstavuje veľké nebezpečenstvo najmä pre tvár a oči, ale taktiež aj pre ostatné časti tela. Preto je potrebné nosiť tvárový štít a inú ochrannú odev. Uhlové brúsky by sa nikdy nemali používať bez pripevneného krytu alebo rukoväte. Balenia ich obsahujú ako nevyhnutné bezpečnostné opatrenie. Všetky opracovávané materiály by mali byť bezpečne upnuté, alebo pevne držané vo zveráku. 

 • História
  Uhlová brúska bola vynájdená v roku 1954 nemeckou spoločnosťou Ackermann + Schmitt (FLEX-ElektrowerkzeugeGmbH) v Steinheim an der Murr. Z tohto dôvodu sa uhlová brúska v nemeckom, holandskom, slovenskom, českom, poľskom, chorvátskom, lotyšskom, rumunskom, maďarskom a bulharskom jazyku nazýva hovorovo len „flex“. V poľštine je tiež známy ako „kątówka“ alebo „gumówka“ (= gumová vec), čo sa odvinulo od pružnosti určitých druhov diskov. Nikdy však nie sú vyrobené z pravej gumy kvôli nebezpečenstvu požiaru. V ruštine je známy ako „болгарка“ (doslova „bulharsky“), pretože prvé nástroje v ZSSR boli bulharskej výroby. 

Vedeli ste, že ak predajcovi spomeniete slovo "karboška", "karbina", "karbobrúska", "flexa" či "rozbrusovačka", tak Vás v predajni zavedie priamo k uhlovým brúskam?

 

 • Brúsky značky Milwaukee
  Spoločnosť Milwaukee, ktorá je lídrom na trhu s elektrickým pracovným náradím investuje veľkú snahu do zdokonaľovania akumulátorového pracovného náradia, v ktorom je bez konkurencie, prináša nespočetné množstvo inovácii a technológii, ktoré spríjemnia a uľahčia prácu profesionálom aj vášnivým amatérom, nech už sa jedna o akýkoľvek náročný projekt.
  Mobilita je bez akýchkoľvek debát najväčšou výhodou akumulátorových náradí Milwaukee, ktorá poskytuje užívateľovi na akomkoľvek mieste na stavbe, na výrobnej linke, či v dielni neobmedzené možnosti jeho použitia . Užívateľ nie je obmedzený dĺžkou káblu ako pri elektrickom náradí, alebo dĺžkou hadice ako v prípade vzduchového náradia.

 • Technológie AKU brúsok Milwaukee
  - RAPID STOP™ - najrýchlejšie zabrzdenie kotúča za menej ako 2 sekundy. Technológia RAPID STOP™ zabezpečí väčšiu bezpečnosť používateľa náradia 
  - REDLINK PLUS™ - je inteligentný systém novej generácie, poskytujúca náradiu aj batérii pokročilú digitálnu ochranu pred preťažením a unikátne posilňuje výkon náradia 
  - FIXTEC™ - beznástrojová výmena kotúča  
  -REDLITHIUM™-ION™ HIGH OUTPUT – poskytuje vynikajúcu konštrukciu, elektroniku a výnimočný výkon, aby zabezpečil najviac práce na jedno nabitie 
  -POWERSTATE™ - Bezuhlíkový motor novej generácie poskytuje náradiu predĺženú životnosť.
Uhlové brúsky a leštičky